doska s vystupkami schutz

Systémová doska s výstupkami na podlahové kúrenie

Systém dosky s výstupkami SCHÜTZ vyhovuje optimálne pre všetky geometri priestoru, všetky bežné druhy krycích mazanín a prispôsobí sa najrozmanitejším požiadavkám. Je nekompromisný v komforte, kvalite a pružnosti riešenia.

Jednoduchá diagonálna pokládka systémovej vykurovacej rúrky !

– bez prídavných upevňujúcich prvkov
– možné prizpôsobiť každej geometrii priestoru. Rýchle pokladanie !
– prakticky žiadne rezanie
– systém zatlačenia do patentky umožní rýchlu pokládku. Systém SCHÜTZ – doska s výstupkami !
– pre plochy obytných a verejných priestorov
– pre velké prevádzkové zaťaženia
– vhodný pre cementové a tekuté mazaniny

Na trhu nájdeme viacej druhov sys­té­mových dosiek na pod­la­hové kúre­nie. Väčši­nou si necháme poradiť od kúrenára, ktorý by mal mať viacej skúsenosti. Nez­abú­da­jte na jednu vec! Každý kúrenár je už na niečo zvyknutý a nechce sa učiť nové trendy. Preto je dobré overiť si infor­má­cie a konzul­to­vať s viac­erými odborníkmi.

4

Základné rozdelenie, podľa ktorého si vyberáme systémovú dosku na podlahové kúrenie

  • cena sys­té­movej dosky na pod­la­hové kúrenie
  • spô­sob mon­táže sys­té­movej dosky na pod­la­hové kúrenie (rýchlosť, množstvo odpadu, spájanie dosiek)
  • kvalita sys­té­movej dosky na pod­la­hové kúrenie (fyzikalné parametre, komfortné bývanie)

doska s vystupkami Schutz

Cena systémovej dosky na podlahové kúrenie

Sys­té­mová doska na pod­la­hové kúre­nie sa pohy­buje na trhu v rozmedzí 516eur/m2. Rozdiel je v kvalite pod­la­hového poly­styrénu, v hrúbke dosky, spô­sobe uchyte­nia vykurovacích rúrok a spá­ja­nia sys­te­mových dosiek na pod­la­hové kúrenie. Je to jedna z naj­drahších položiek, ale veľmi dôležitá v celom sys­téme pod­la­hového kúre­nia. Pri výbere dba­jte hlavne na to, aby mala systémová doska už kroča­jový útlm, bola pochôdzna, spĺňala tepelno-technické vlast­nosti podla normy, prispô­sobená aj na diagonálnu pokládku a hlavne vytvorenie tesných spojov medzi doskami pri spájaní, čo najmenej odpadu.

noppenplatte

Spôsob montáže systémovej dosky s výstupkami na podlahové kúrenie

Lac­ne­jšie dosky majú zle vyriešené spá­janie, zvyšuje sa odpad a tak zaplatíte to isté ako za drahšie sys­té­mové dosky. Naprík­lad sys­té­mové dosky od nemeckej firmy Schutz alebo od nemeckej firmy Rehau, majú spá­janie sys­témových dosiek výs­tupok do výs­tupku. Ak vám zostane odrezok bez pre­sahu výs­tupku, tak len jednodu­cho nad­vi­h­nete plas­tovú fóliu a odrežete z dosky potrebnú šírku spoja a na druhej doske zase opačne, odrežete plastovú fóliu. V praxi má tento sys­tém cca 2% odpadu.

montaz doska s vystupkami podlahove kurenie schutz

Trend vykurovania súkromých a verejných budov sa jednoznačne vyvíja k modernému veľkoplošnému vykurovaniu. To má mnoho dobrých dôvodov. Dôležitými kritériami rozhodovania nie je len komfort bývania a zdravia, ale pre podlahové vykurovanie hovorí takisto hospodárnosť a výhľad do budúcna.

Prečo použiť originálne systémové dosky ako obyčajné PST dosky zo stavebnín?

Systémové dosky plnia funkciu  tepelnej a kročajovej izolácie. Sú vyrobené z extrudovaného polystyrénu s úpravou proti kročajovému hluku. Na vrchnej strane opatrené pevne spojenou hydroizolačnou fóliou, ktorá plní mnoho funkcií. Bráni priamemu kontaktu s vlhkosťou mazaniny a živičnými zlúčeninami (rozpadanie PST chemickou reakciou), obsahuje prvky pre ukotvenie vykurovacích rúrok a vďaka rastru zaistia presnú rozteč rúrok.

Kedy zvoliť dosku s výstupkami a kedy je výhodnejšia doska bez výstupkov, teda doska tacker?

Doska s výstupkami umožňuje jednoduchú pokládku vykurovacej rúrky bez ďalších upevňujúcich prvkov (jednoducho medzi výstupkami). Dodržanie presnej rozteče je dané roztečou výstupkov. Dokáže lepšie ochrániť rúrky na frekventovaných stavbách, kde sa pohybuje veľa ľudí.

Ako vyzerá systémová doska s výstupkami na podlahové kúrenie

Montáž teplovodné podlahové kúrenie systémová doska nopová

 


Produkty

 

Systémová doska s výstupkami schutz

 

Systémová doska Schutz 50mm na podlahové kúrenie s integrovanou kročajovou izoláciou v podlahovom polystyréne, hrúbka s výstupkami 50mm (hrúbka izolácie 30mm+20mm výstupky). Integrovaná kročajová izolácia priamo v EPS, útlm hluku -28db. Vhodná pre cementový a aj anhydritový poter.Z vákuovo tvarovanej fólie z plastu s nášľapne odolnými výstupkami tvaru korunky, ktoré slúžia k upevneniu vykurovacích rúrok. Dokonalý prepracovaný systém podlahového vykurovania. Najmodernejší systém na podlahové vykurovanie s pridanou hodnotou. Používa sa v moderných novostavbách. Novodobá technológia, ktorá spĺňa najvyššie požiadavky štandardu bývania.Ak vás naša ponuka zaujala a potrebujete poradiť, tak neváhajte a kontaktujte nás.
Technické údaje:
Tepelný odpor: 0,75 m2K/W, Maximálne zaťaženie: 5kPa, Útlm kročajového hluku: 28dB
Priemer potrubia: 14-17mm
Balenie kartón: 13,4m2 (10 dosiek) / 1540x450x950mm, Doska 1ks: 1,34m2

 

cenova ponuka

 

Systémová doska s výstupkami schutz

 

 

Systémová doska Schutz 30mm nopová pre podlahové kúrenie, zaťaženie 150kPa, hrúbka 30mm na podlahové kúrenie. Použitie hlavne na podlahové kúrenie s vyšším zaťažením a to pre garáže, autosalóny, výrobné haly, kde je vysoké zaťaženie podlahy. Vhodná pre cementový a aj anhydritový poter. Z vákuovo tvarovanej fólie z plastu s nášľapne odolnými výstupkami tvaru korunky, ktoré slúžia k upevneniu vykurovacích rúrok. Dokonalý prepracovaný systém podlahového vykurovania.

Technické údaje:
Tepelný odpor: 0,37 m2K/W, Útlm kročajového hluku: 0dB, Maximálne zaťaženie: 150kPa
Priemer potrubia: 14-17mm, Balenie kartón: 24,12m2 (18 dosiek) / 1540x450x950mm

cenova ponuka

 

Systémová doska s výstupkami 

Systémová doska s výstupkami Rehau Varionova 30-2 sa skladá zo spodnej časti z polystyrénovej peny bez freónov v sústavne kontrolovanej kvalite v zmysle EN 13163 a z vrchnej časti z polystyrénovej krycej fólie.
Spojenie dosiek s utesnením proti tekutej mazanine pomocou krycej fólie vytvarovanými výstupkami, ktoré sa prekrývajú na oboch stranách.
Konštrukcia A podľa DIN 18560 a DIN EN 13813.
Trieda stavebného materiálu B2 podľa DIN 4102.
Trieda horľavosti E podľa DIN EN 13501.
Označenie CE a Ü.
Rozmery dosky: 1450 x 850 mm
Plocha pokládky: 1400 x 800 mm = 1,12 m2 na kus
Pre rúrky RAUTHERM S 14 x 1,5; 17 x 2,0, ako aj RAUTITAN flex 16 x 2,2
Farba krycej fólie: čierna
Forma dodávky: balenie v krabici

cenova ponuka

 

Systémová doska s výstupkami 

Systémová doska s výstupkami Rehau Varionova 11 sa skladá zo spodnej časti z polystyrénovej peny bez freónov v sústavne kontrolovanej kvalite v zmysle EN 13163 a z vrchnej časti z polystyrénovej krycej fólie.
Spojenie dosiek s utesnením proti tekutej mazanine pomocou krycej fólie vytvarovanými výstupkami, ktoré sa prekrývajú na oboch stranách.
Konštrukcia A podľa DIN 18560 a DIN EN 13813.
Trieda stavebného materiálu B2 podľa DIN 4102.
Trieda horľavosti E podľa DIN EN 13501.
Označenie CE a Ü.
Rozmery dosky: 1450 x 850 mm
Plocha pokládky: 1400 x 800 mm = 1,12 m2 na kus
Pre rúrky RAUTHERM SPEED 14×1,5, 16×1,5, taktiež RAUTHERM S 14 x 1,5; 17 x 2,0, ako aj RAUTITAN flex 16 x 2,2
Farba krycej fólie: čierna
Forma dodávky: balenie v krabici

cenova ponuka

 

Systémová fólia s výstupkami 

Systémová fólia Rehau Varionova bez izolácie. Hlboko potiahnutá polystyrénová fólia pre pokládku na stavebnú izoláciu. Spojenie dosiek s utesnením proti tekutej mazanine pomocou okrajových pruhov s vytvarovanými výstupkami na dvoch stranách. Konštrukcia A podľa DIN 18560 a DIN EN 13813. Trieda stavebného materiálu B2 podľa DIN 4102. Trieda horľavosti E podľa DIN EN 13501. Označenie CE a Ü.
Rozmery dosky: 1450 x 850 mm
Plocha pokládky: 1400 x 800 mm = 1,12 m2 na kus
Pre rúrky RAUTHERM SPEED 14×1,5; 16×1,5 ako aj RAUTHERM S 17×2,0,
ako aj RAUTITAN stabil 16,2×2,6
Farba krycej fólie: čierna
Forma dodávky: balenie v krabici

cenova ponuka

 

 

Systémová doska s výstupkami 

 

Systémová doska Gabotherm Solotop bez tepelnej izolácie – čierna

Balenie – 12,15 m2

Hlbokoťažná fólia 1 mm určená na položenie priamo na tepelnú izoláciu.

cenova ponuka

 

 

 

 

Systémová doska s výstupkami 

Systémová doska Gabotherm 10  na podlahové vykurovanie podľa DIN 4109 a DIN 4725, s integrovanou tepelnou izoláciou a izoláciou proti vlhkosti, vhodná pre nízku stavebnú výšku a max. zaťažiteľnosť, materiál: polystyrén EPS, Rλ = 0,25 m2 K/W, max. zaťažiteľnosť do 7 500 kg/m2, dĺžka 1350 mm, šírka 750 mm, výška 10 mm, výstupky na uchytenie rúrok d 15-18, rozstup uloženia 7,5 cm alebo viacnásobný, predajná jednotka 12,15 m2. Balenie – 12,15 m2.

Systémová doska z tvarovaného polystyrénu.
Špeciálne vyvinutá systémová doska z tvarovaného polystyrénu s fóliou obsahuje
výstupky na jednoduché a rýchle uchytenie rúrok. Účinne zabraňuje úniku tepla, izoluje od vlhkosti a výrazne tlmí krokový hluk (28 dB) na všetkých druhoch povrchu. Je vhodná pre všetky typy podkladov vrátane liatych poterov.
Dá sa veľmi ľahko upravovať nožom na požadovanú veľkosť. Práca s ním je bezpečná a montáž sa môže realizovať za neobvykle rýchly čas. Pomocou výstupkov na uchytenie rúrok je polybuténová rúrka pevne fixovaná na mieste a jej vedenie je veľmi presné. Systémová doska slúži na ukotvenie rúrok s priemerom d 15 – 18 mm v rozstupoch 75, 150, 225 a 300 mm.

cenova ponuka

 

Systémová doska s výstupkami 

Systémová doska 30-2 s krokovou izoláciou na podlahové vykurovanie podľa DIN 4109 a DIN 4725, s integrovanou tepelnou izoláciou, kroková izolácia 28 dB a izolácia proti vlhkosti, vhodná pre obytné priestory, materiál: polystyrén EPS-T 5000, Rλ =0,75 m2 K/W, max. zaťažiteľnosť do 500 kg/m2, dĺžka 1350 mm, šírka 750 mm, výška 30-2 mm, výstupky na uchytenie rúrok d 15-18, rozstup uloženia 7,5 cm alebo viacnásobný, predajná jednotka 6,075 m2.

Systémová doska z tvarovaného polystyrénu.
Špeciálne vyvinutá systémová doska z tvarovaného polystyrénu s fóliou obsahuje
výstupky na jednoduché a rýchle uchytenie rúrok. Účinne zabraňuje úniku tepla, izoluje od vlhkosti a výrazne tlmí krokový hluk (28 dB) na všetkých druhoch povrchu. Je vhodná pre všetky typy podkladov vrátane liatych poterov.
Dá sa veľmi ľahko upravovať nožom na požadovanú veľkosť. Práca s ním je bezpečná a montáž sa môže realizovať za neobvykle rýchly čas. Pomocou výstupkov na uchytenie rúrok je polybuténová rúrka pevne fixovaná na mieste a jej vedenie je veľmi presné. Systémová doska slúži na ukotvenie rúrok s priemerom d 15 – 18 mm v rozstupoch 75, 150, 225 a 300 mm.

cenova ponuka