Montáž tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou, ak chceme súčasne dosiahnuť úsporu nákladov na vykurovanie a ekologickú výrobu tepla. Energiu, ktorú využíva tepelné čerpadlo, poskytuje okolité prostredie zadarmo a prakticky v neobmedzenom množstve. Plnohodnotný vykurovací systém spotrebuje len malý podiel elektriny na pohon a čerpadlo, aby tento tepelný potenciál mohol využiť. Tepelné čerpadlo nám poskytuje nezávislosť od fosílnych palív a aktívne prispieva k zníženiu emisií CO2 a k ochrane klímy.

Nízkoteplotné tepelné čerpadlá typu vzduch-voda sú ideálnym riešením pre novostavby. Pri kombinácii s podlahovým vykurovaním alebo nízkoteplotnými radiátormi spotrebujete na vykurovanie vášho domu minimum energie.

Spolupracujeme s renomovanými značkami, ktoré sú zárukou kvality a životnosti výrobkov. V spolupráci s výrobcom navrhneme zariadenie vhodné pre vašu stavbu. Zabezpečíme spúšťacieho revízneho technika. Stačí nám len poslať rýchly dopyt a my si potrebné informácie od vás vypýtame.                 

                    

 

VYUŽITIE TEPELNÉHO ČERPADLA

Tepelné čerpadlá je možné využiť aj na viac než prívod tepla, čerpadlo zvláda tieto druhy činnosti, konkrétne:

– môžeme nimi vykurovať priestor a ohrievať vodu – ide hlavne o kombináciu vzduch-voda
– okrem vykurovania, aj chladenie priestorov – často prítomné je hlavne reverzibilné čerpadlo vzduch-vzduch. Ak sa využijú vhodné rozvody, je možné čerpadlo súčasne použiť aj na vykurovanie i      na chladenie.
– integrovaný systém pre vykurovanie, chladenie, ohrev vody i spätné získavanie tepla – hlavne čerpadlo vzduch-vzduch, alebo voda-vzduch
– tepelné čerpadlá určené len pre ohrev vody – používajú sa čerpadlá vzduch-voda a voda-voda.

 

Pozrite si fotografie z niektorých našich montáží:

 

Ponúkame vám nezáväzné vypracovanie cenovej ponuky na kompletný materiál a montáž kúrenia pre váš projekt. Skontrolujeme váš projekt a poradíme vám vhodné riešenie systému, ak sa v projekte nachádzajú chyby. Využite naše dlhoročné skúsenosti a kvalitu práce. Kontaktujte nás a my si následne vypýtame potrebné dokumenty na tvorbu cenovej ponuky. Tešíme sa na spoluprácu.

cenova ponuka