SMART HOME iT600 – ovládanie vašej domácnosti cez aplikáciu

 

Majte svoju domácnosť pod kontrolou!

S naším novým systémom SALUS iT600 Smart Home dokážete ovládať vaše kúrenie a elektrické spotrebiče a zároveň monitorujete bezpečnosť v rovnakom čase. Toto všetko dokážete ovládať cez váš smartfón, tablet alebo PC. Aplikácia je k dispozícii v českom jazyku a k stiahnutiu z App Store alebo Google Play. Ak chcete plnohodnotne využiť ich funkcie, potrebujete len prístup k internetu a niektoré z vyššie uvedených zariadení.

Táto aplikácia je bezplatná, bez žiadnych obmedzení, zbytočných poplatkov alebo licencií. 

 

Prihláste sa, alebo vyskúšajte DEMO aplikáciu Salus Smart Home!

 

Aplikácia systému iT600 Smart Home

Podlahové vykurovanie

Hlavnou vlastnosťou podlahového vykurovania je nízkoteplotná vykurovacia plocha s vysokou tepelnou zotrvačnosťou. Teplota podlahy by nemala byť v žiadnom mieste vyššia ako 35°C.  Podlahové vykurovanie poskytuje väčšie pohodlie ako systém s radiátormi. Chôdza po podlahovom vykurovaní je jednoducho povedané – príjemná. Cirkulácia vzduchu je vďaka nízkym rozdielom medzi studenými a teplými prvkami takmer rovnaká a preto sa v priestore vykurovania „od podlahy“ prakticky vôbec nevíri prach (hlavne, pokiaľ ide o kúrenie celoplošné s rovnomerným výkonom). Túto vlastnosť ocenia predovšetkým osoby so sklonom k rôznym alergiám a astme.

 

Termostatické hlavice

Vykurovacie telesa, nazývané tiež tradične radiátory, ponúkajú možnosť rýchlo zvýšiť teplotu v miestnosti. Vzduch ohrievaný radiátormi sa zahrieva po niekoľkých minútach. Pokiaľ už nie je potrebné vykurovanie miestnosti, môžeme pomocou termostatickej hlavice uzavrieť ventil na telese a tým šetriť energiu na vykurovaní. V miestnostiach kde chceme rýchlo zmeniť teplotu, je vhodné použiť radiátory, najlepšie s nízkym obsahom vody. Je vhodné zvážiť inštaláciu radiátorov do spálne, pretože príliš vysoká teplota pôsobí nepriaznivo spánok. Podlahové kúrenie tiež nie je vhodné do priestorov používaných príležitostne alebo do izieb, v ktorých je časť povrchu podlahy zakrytá nábytkom, pretože výkon podlahového kúrenia môže byť nedostatočný. Rozhodne je vhodnejšie mať radiátor / „rebrík“ tiež v kúpeľni (aj keď sa odporúča tiež podlahové kúrenie), pretože môžete rýchlo nechať uschnúť uteráky a pod.

Podlahové vykurovanie + termostatické hlavice

Pokiaľ plánujete systém kombinovaný z podlahového vykurovania a radiátorov, vezmite do úvahy vlastností jednotlivých systémov. Teplota média v podlahovom kúrení je nižšia ako v radiátoroch (obvykle udržuje asi 35 °C, zatiaľ čo voda v radiátoroch môže mať až 80 °C. U podlahového kúrenia by teplota podlahy nemala presiahnuť 29 °C v obývacej izbe a 35 °C v kúpeľni). Je potrebné tiež zobrať do úvahy skutočnosť, že oba systémy fungujú úplne odlišne. Podlahové kúrenie má vysokou tepelnú zotrvačnosť, tzn., že podlahové kúrenie sa ohrieva omnoho dlhšie, než radiátory. Viacmenej, na rozdiel od radiátorov, ktoré vychladnú krátko potom čo boli odpojené od zdroja tepla, podlahové kúrenie udržuje teplotu až niekoľko hodín.

Investori a dodávatelia sa obvykle rozhodnú nainštalovať podlahové kúrenie v prízemí a radiátory na poschodí. Toto riešenie má svoje opodstatnenie. V prízemí bývajú plánované obytné izby s priestornou obývacou izbou a úžitkové izby (kuchyňa, jedáleň, kúpeľňa). Na prvom poschodí sa nachádza spálňa. Radiátory odrážajú väčšinu tepla prúdením, takže teplý vzduch rýchlo stúpa do hornej časti a pohybuje sa smerom k stropu. Podlahové kúrenie rieši tento problém, pretože sa teplo prenáša sálaním.

Použitie radiátorov je odporúčané v malých priestoroch, málo využívaných v priebehu dňa, ktoré potom môžu byť rýchlo vyhriate. Kombinovaný systém podlahového kúrenia s radiátormi je tiež dobrým riešením pre budovy s komplexnou architektúrou – s veľkými oknami alebo presklennými terasami, ktoré spôsobujú dodatočné tepelné straty.

 

Funkcie systému:

                                                    Scan My Home

Kedykoľvek môžete mať stlačením na ikonu Scan My Home rýchly prehľad o každom zariadení SALUS Smart Home vo svojej nehnuteľnosti. Ideálne, ak odchádzate z domova a chcete mať istotu, že všetko vo vašom dome je v bezpečí.

                                                    Sledujte spotrebu energie

Pomocou aplikácie SALUS Smart Home môžete ľahko sledovať spotrebu energie elektrických zariadení vo vašom dome. Chcete sa opýtať „ako“? Je to jednoduché. Vyberte časové obdobie pre ktoré si chcete pozrieť prehľad spotreby energie (hodinový, týždenný, mesačný atď.). Pozrite sa na všetko v prehľadnom grafe spotreby energie, overte ktoré spotrebiče najviac spotrebujú energiu a začnete šetriť!

 

                                                    Všestranné vlastnosti

Ak má užívateľ viac nehnuteľností, kde využíva systém SALUS Smart Home, potom môže sledovať čo sa deje v každej z nich len posunutím hlavného obrázka nehnuteľnosti (doľava alebo doprava). Obrázok je možné odfotografovať alebo jednoducho nahrať z galérie v zariadení. 

 

 

 

 

Ak máte záujem naceniť montáž namieru, tak nás kontaktujte tu


 

Produkty

 

Termostat teplovodné pod­la­hové kúrenie dig­itálny programovateľný  salus

 

Produkt HTRP-RF od výrobcu  Salus Controls je štýlový  a  presný digitálny bezdrôtový  termostat, ktorý  je  vybavený  veľkým  dobre  čitateľným  LCD displejom a dotykovými tlačidlami. Teraz môžete jednoducho prispôsobiť vykurovanie svojho domova podľa potreby za účelom vytvorenia príjemného domáceho prostredia.

V kombinácii s koordinátorom CO10RF môže termostat pracovať v režime offline (bez internetu)
V offline režime môže komunikovať so zariadeniami rady iT600, ako napríklad:
• KL10RF / KL08RF – svorkovnice pre podlahové vykurovanie
• TRV – termostatické radiátorové hlavice
• Bezdrôtový modul RX10RF

HTRP-RF môžete ovládať cez  internet (online režim). Tento termostat  pracuje  v  on-line  režime  iba  v  prípade, že  súčasťou  inštalácie/systému  je  internetová brána UGE600(predáva sa samostatne) a s aplikáciou SALUS Smart Home. Termostat môže spolupracovať s inými zariadeniami zo série iT600. V on-line režime je možné sledovať programované plány (prostredníctvom aplikácie SALUS Smart Home).

cenova ponuka

 

Termostat teplovodné pod­la­hové kúrenie dig­itálny programovateľný  salus

 

Produkt HTRS-RF  od  výrobcu Salus Controls  je  štýlový  a  presný digitálny bezdrôtový termostat, ktorý  je  vybavený veľkým  dobre  čitateľným LCD displejom a dotykovými tlačidlami. Teraz môžete jednoducho prispôsobiť vykurovanie svojho domova podľa potreby za účelom vytvorenia príjemného domáceho prostredia.

V kombinácii s koordinátorom CO10RF môže termostat pracovať v režime offline (bez internetu)
V offline režime môže komunikovať so zariadeniami rady iT600, ako napríklad:
• KL10RF / KL08RF – svorkovnice pre podlahové vykurovanie
• TRV – termostatické radiátorové hlavice
• Bezdrôtový modul RX10RF

HTRS-RF môžete ovládať cez  internet (online režim). Tento  termostat pracuje  v  on-line  režime  iba  v  prípade, že  súčasťou  inštalácie/systému  je  internetová brána UGE600(predáva sa samostatne) a s aplikáciou SALUS Smart Home. Termostat môže spolupracovať s inými zariadeniami zo série iT600. V on-line režime je možné sledovať programované plány (prostredníctvom aplikácie SALUS Smart Home).

cenova ponuka

 

Termostat teplovodné pod­la­hové kúrenie dig­itálny programovateľný  salus

 

Podomietkový termostat VS10WRF/VS10BRF môže  byť  nakonfigurovaný  k  prevádzke ako: programovateľný  termostat (PRT), centrálny skupinový termostat (master), skupinový termostat (slave) a časový programátor TÚV. Termostat 4v1 môže komunikovať s každým z následujúcich zariadení:

• KL10RF/KL108RF – Centrálna svorkovnica k ovládaniu podlahového vykurovania
• TRV10RFM – Termostatická hlavica
• RX10RF – Bezdrôtový prijímač

Termostat VS10WRF/VS10BRF môže komunikovať aj s inými bezdrôtovými súčasťami systému iT600 iba pri použití koordinačnej jednotky CO10RF (predávaná samostatne).

cenova ponuka

 

 

Termostat teplovodné pod­la­hové kúrenie dig­itálny programovateľný  salus

 

Podomietkový termostat VS20WRF/VS20BRF môže byť nakonfigurovaný k prevádzke ako: programovateľný termostat (PRT), centrálny skupinový termostat (master), skupinový termostat (slave) a časový programátor TÚV. Termostat 4v1 môže komunikovať s každým z následujúcich zariadení:

• KL10RF/KL08RF – Centrálna svorkovnica k ovládaniu podlahového vykurovania
• TRV10RFM – Termostatická hlavica
• RX10RF – Bezdrôtový prijímač

Termostat Vs10WRF/Vs10BRF môže komunikovať aj s inými bezdrôtovými súčasťami systému iT600 iba pri použití koordinačnej jednotky CO10RF (predávaná samostatne).

cenova ponuka

 

 

Termoelektrický pohon pre vykurovacie  salus

 

Termoelektrický pohon pre vykurovacie a chladiace systémy – T30

• “FIRST OPEN” – pre jednoduchú inštaláciu pohonu
• rýchly čas otvorenia/zatvorenia do 2 minút
• zdvih 6mm
• veľmi malé rozmery
• nízka spotreba energie 2W
• viditeľný prvok indikujúci otvorenie alebo zatvorenie

cenova ponuka

 

 

Univerzálna bránasalus

 

UGE600 Univerzálna brána

Univerzálna brána SALUS UGE600 spája zariadenia SALUS Smart Home dohromady a pri pripojení k WIFI Routeru umožní ovládanie pomocou smartfónu, tabletu alebo PC pomocou aplikácie SALUS Smart Home.Nová univerzálna brána UGE600 umožňuje ovládať bezdrôtový systém iT600 ZigBee (cez aplikáciu Smart Home) a pripojiť až 100 zariadení. Ďalšie zariadenia v sérii iT600 Smarthome budú k dispozícii čoskoro.

Majte svoju domácnosť pod kontrolou!

S naším novým systémom SALUS iT600 Smart Home dokážete ovládať vaše kúrenie a elektrické spotrebiče a zároveň monitorujete bezpečnosť v rovnakom čase. Toto všetko dokážete ovládať cez váš smartfón, tablet alebo PC.
Nový dizajn a nové funkcie Vám umožnia ovládať viac a efektívnejšie celý systém iT600 Smart Home. Ovládanie termostatu na obrazovke, funkcia zámku, vytváranie pravidiel, možnosť pridania obrázku vašej lokácie, nastavenie upozornení s notifikáciami… toto je len začiatok!

cenova ponuka

 

Bezdrôtový prijímačsalus

 

Bezdrôtový prijímač SALUS RX10RF k systému iT600RF

Bezdrôtový prijímač RX10RF môže byť použitý k ovládaniu kotla alebo iného vykurovacieho zariadenia.

• Komunikácia v systéme siete ZigBee 2.4GHz
• Možnosť manuálneho zapnutia/vypnutia vykurovacieho zariadenia.
• Viditeľná signalizácia LED
• Môže pracovať ako :
– RX1 – Bezdrôtový prijímač riadenia kotla (na základe signálu zo všetkých termostatov v sieti ZigBee)
– RX2 – Bezdrôtový riadiaci prvok pre nezávislú vykurovaciu zónu (na základe signálu z jedného termostatu v sieti ZigBee)
• V jednej sieti ZigBee je možné použiť maximálne dva spotrebiče RX10RF (jeden konfigurovaný ako RX1 a druhý konfigurovaný ako RX2)

cenova ponuka

 

 

Centrálna svorkovnicasalus

 

Centrálna svorkovnica KL08RF zaisťuje komfortné a spoľahlivé ovládanie podlahového vykurovania. Je vybavená prídavným modulom k ovládaniu kotla a čerpadla a je špeciálne navrhnutá pre prevádzku s termoelektrickými pohonmi typu NC a NO. Svorkovnica KL08RF môže komunikovať s každým z následujúcich zariadení:

• VS10RF/VS20RF – Bezdrôtový digitálny termostat, 4v1
• TRV10RF – Bezdrôtová termostatická hlavica
• RX10RF – Bezdrôtový prijímač

cenova ponuka

 

 

 

Rozširovací modul svorkovnicesalus

 

Rozširovací modul svorkovnice KL04RF je rozširovací modul s jednoduchou montážou k bezdrôtovej svorkovnici KL08RF, umožňujúcej pripojenie dodatočných 4 termostatov (dohromady až ďalších 12 individuálne ovládaných vykurovacích okruhov). Môže pracovať iba v spojení so svorkovnicou KL08RF.

• Možnosť pripojenia termoelektrických pohonov typu NC a NO
• Jednoduchá montáž vodičov metódou PLUG-in
• LED dióda signalizujúca pripravenosť zariadenia k prevádzke
• Možnosť rozdelenia pripojených termostatov na 2 skupiny

cenova ponuka

 

 

Centrálna svorkovnicasalus

Centrálna svorkovnica SALUS KL10RF

Centrálna svorkovnica slúži k ovládaniu podlahového vykurovania, môže byť konfigurována pre prácu s termoelektrickými pohonmi. svorkovnica tiež obsahuje prídavné výstupy pre pripojenie ovládania TÚV, čerpadla ÚK a tiež kotla. svorkovnica KL10RF môže komunikovať s každým z následujúcich zariadení:

• Vs10RF/Vs20RF – Bezdrôtový digitálny termostat, 4v1
• TRV10RFM – Bezdrôtová termostatická hlavica
• RX10RF – Bezdrôtový prijímač svorkovnica KL10RF môže komunikovať s inými bezdrôtovými súčásťami systému iT600 iba pri použití koordinačnej jednotky CO10RF (predávaná samostatne).

cenova ponuka