betonove potery

Ponúkame pre vašu stavbu cementové a liate potery. Stačí nám poslať dopyt v kontakte, kde je potrebné udať: druh poteru (anhydrit, cementový poter), m2 (celková plocha stavby), miesto stavby a my vám vypracujeme cenovú ponuku na realizáciu poteru.

cenova ponuka

 

 

Pracujeme so spoľahlivým a výkonným pneumatickým dopravníkom zn. BRINKMANN Estrich Boy 450.
– ponúkame miešanie a pneumatickú dopravu zavlhnutých betónových poterov
– pokládku izolačných materiálov, podľa požiadavky zákazníka

br

Naše prednosti: veľmi dobré ceny, promptnosť, kvalitná práca s najmodernejšou technológiou a samozrejme so zárukou
Vybavenie: Pracujeme so spoľahlivým a výkonným pneumatickým dopravníkom Brinkmann Estrich Boy 450 a strojovou omietačkou Maltech M5.

ma   

  • objem tlakového/ zmiešavacieho zásobníka až 260 l
  • maximálny výkon pri doprave zmesy je 4,5 m3/ h.
  • max. vzdialenosť výtlaku je až 180 m, resp. do výšky 30 poschodí
  • rozsah teploty od -5 °C až po + 45 °C
  • dieselový motor Deutz s výkonom 32,4 kW (nie je potrebné elektrické pripojenie!)
  • zabudovaný kompresor s prevádzkovým tlakom 7,0 bar

cenova ponuka

 

Liate potery – anhydrity

Anhydritová zmes pre liate podlahy predstavuje novú generáciu podlahových hmôt pre vnútorné použitie v novostavbách i rekonštrukciách, bytových a kancelárskych objektoch pre plávajúce potery, pre podlahové vykurovanie a pod.

Anhydritový poter predstavuje technologicky vyzrelý hospodárný systém, v ktorom tvorí dodávku a položenie jeden technologický celok.

Anhydtrit tvorí s vodou, pieskom a prísadami vysoko tekutú hmotu, ktorá po položení tvrdne tak rýchlo, že je pochôdzná po 24-48 hodinách, zaťažitelnosť po 4-5 dňoch. Anhydritový poter je po vytvrdnutí hladký a bez trhlin od zmrštenia, nedeformuje sa do miskovitého tvaru. I veľké plochy je možné aplikovať bez dilatačných špár. Deliacu špáru je vhodné vytvoriť pri prechode medzi rôznymi výškami poteru a pri prechode medzi plochami s podlahovým vykurovaním a bez vykurovania.

Anhydritový poter spojuje vynikajúce stavebno-fyzikálne parametre (pevnosť v tlaku podľa požiadaviek minimálne 20 až 30Mpa, pevnosť v ťahu za ohybu minimálne 5Mpa) s optimálnymi vlastnosťami pre aplikáciu. Tekutý anhydritový poter zaručuje po dobu svojej spracovatelnosti min.3 hodiny jednoduché, hospodárné a veľmi rýchle aplikovanie, pri čom odpadá fyzicky ťažká práca. Tvrdnutie neovplyvňujú nízke ani vysoké teploty a poter je možné aplikovať i v zimnom období do -5C°. Po vyliatí podlahové zmesi sa miestnosť musí zabezpečiť proti prievanu.

Vďaka menším množstvám vzduchových bublín a vysokej hustote je výhodný pre podlahové vykurovanie, lebo znižuje oproti betónu odpor prestupu tepla a teplo odvádza do vykurovaného priestoru rýchlejšie. Avšak teplo neudržuje dlhšie ako betón.

Spádové potery

Sú pieskovocementové potery sťahované do spádu. Spádové potery si našli veľmi dobré uplatnenie najma v garážach, v objektoch so šikmými strechami, balkónoch, terasách, v bytovej výstavbe s plochými strechami. Spádové potery sa aplikujú aj na plochých strechách so zelenou strechou.

Čoraz viac sa projektanti prikláňajú k aplikácii spádových poterov či už z betónového poteru alebo polystyrénbetónu. Tieto spádové potery sú veľmi dôležité hlavne pri aplikácii. Musia sa dodržať presné technologické postupy spádových poterov z hľadiska odtoku dažďových vôd. Podľa rozmerov plochy sa spádové potery aplikujú v percentuálnom rozmedzí spádov od 0,5% až do 5%.

Spádové potery sa aplikujú aj v priemyselnom sektore ako napr. kuchyne, výrobne, autoservisné strediská, vonkajšie plochy a pri malých bytových domoch sa osvedčila kombinácia strojovo hladených betónových poterov s finálnou epoxidovou úpravou.

Penobetóny

Zloženie:

PBG je zmes cementu, vody, prísad, prímesí a technickej peny.

Prínosy:

PBG vyrovná akúkoľvek nerovnosť podkladu a umožňuje realizovať konštantnú hrúbku poteru po celej ploche čím prispieva k minimalizácii reklamácií.
– spracováva sa ako samonivelačný poter
– denný výkon aj viac ako 40 m3
– vytvára ideálnu rovinu pre ďalšie vrstvy
– možnosť montovať následnú vrstvu už po 24 hodinách
– použiteľný aj pre priemyselné podlahy
– minimalizuje tvorbu odpadov
– má stabilnú pevnosť v tlaku v čase
– je rozmerovo stály aj po zatopení

Popis:

PBG je ľahko čerpateľný na ktorékoľvek miesto stavby vertikálne až do výšky 45 m pri dĺžke hadíc až 140 m.
– je spracovateľný od naliatia do 60 min
– doporučená min. hrúbka celoplošne 40 mm
– doporučená min. hrúbka lokálne 10 mm
– doporučená max. hrúbka v jednom zábere 400 mm
– je nehorľavý – trieda A1
– je hygienicky nezávadný
– pevnosť v tlaku min 0,5 MPa
– objemová hmotnosť od 350 kg/m3

Princípy:

PBG je pre účely daného použitia optimalizovaný z pohľadu minimalizácie objemovej hmotnosti a tým aj vstupných materiálových nákladov. V prípade použitia PBG ako vyrovnávacia vrstva podlahy postačuje spravidla cement triedy CEM II/B-S 32,5R.

Skladba podlahy:

Nášľapná vrstva:

  • kontaktná alebo oddelená (plávajúca)
  •  parkety, PVC, keramická dlažba, kamenná dlažba, koberec, iné
  • ak PVC a dlažba potom má mať pružná podložka pod poterom hrúbku min. 10 mm

Roznášacia vrstva:

  • anhydritový samonivelačný poter
  • cementový poter najčastejšie oddelený od podkladu
  • podklad z penobetónu optimalizuje hrúbku poteru

Ponúkame pre vašu stavbu cementové a liate potery. Stačí nám poslať dopyt v kontakte, kde je potrebné udať: druh poteru (anhydrit, cementový poter), m2 (celková plocha stavby), miesto stavby a my vám vypracujeme cenovú ponuku na realizáciu poteru.

cenova ponuka

Realizácia anhydrit poter od firmy Knauf